Turnaj v Pardubicích – 13.5. 2017

V sobotu 13.5. se na pardubické Tesle konal turnaj v „pingpongu“ !

Více o tomto trochu jiném „sportu“ pro připomenutí : zde

Byla to vůbec první akce s modrými pálkami ve východních Čechách !

Sešlo se zde celkem 20 hráčů.

NB : Ondra Šmíd a David Haltuf.

Průběh turnaje : Ze 4 pětičlenných skupin postupovali první tři hráči do pavouka a kdo v něm neuspěl, hrál poté ještě zápasy o celkové umístění. Ti, kdo nepostoupili ze skupin vůbec, hráli také ještě zápasy v pavouku „útěchy“.

Ondra Šmíd : V pětičlenné skupině zaváhal jen jednou, když na úvod nestačil na kolínského Matěje Záboje 1:2. Porazil například krajského Lukáše Jirku z Chrudimi 2:0, kde v první sadě lišácky využil „double-point“ a úřadoval v „náhlé smrti“. Další dva mladé borce porazil bez ztráty setu. Ze druhého místa tak postoupil a čekal na svého dalšího soupeře …

David Haltuf : Měl neuvěřitelně vyrovnanou a hlavně zamotanou skupinu. Vyhrál v ní dvakrát a prohrál také dvakrát, ale jeho poslední zápas s divizním Kaplanem z Ústí nad Orlicí stál opravdu za to – 1:1 a ve třetím setu rozhodovala „náhlá smrt“, kde bohužel Davidovi nevyšla jedna „facka“ – a tak 1:2. Byla to velká škoda ! V případě výhry by byl David první a Kaplan by vůbec nepostoupil ! Takhle náš hráč obsadil třetí místo.

Co čert nechtěl, svedl los v osmifinále dohromady Ondru s Davidem. První set vyhrál Ondra v „náhlé smrti“, v dalších se ale dařilo více Davidovi a zaslouženě vyhrál 2:1.

Ve čtvrtfinále jej pak čekal kolínský třetiligista Pilner. První set Davidovi moc nevyšel, v tom druhém však doháněl Pilnera svou obranou a zároveň pekelnými „fackami“ k šílenství. Už už to v něm vypadalo opět na další „náhlou smrt“, ale prasátko za síť bylo proti, a tak tedy celkově 0:2.

Ondra pak další dva zápasy vyhrál shodně 2:0 a obsadil tak 9. místo.

Celková bilance : 5 výher / 2 prohry.

David pak porazil místního krajského Zajíčka po boji 2:1 a také domácího třetiligového Kadlečka dokonce 2:0 a obsadil celkové 5. místo. Nádhera a gratulace !

Celková bilance : 5 výher / 3 prohry.

Ve finále pak přehrál domácí Jakub Merta právě kolínského Jaroslava Pilnera 2:1.

Pořadí : 1. Merta, 2. Pilner, 3. Kaplan aj.

Zhodnocení : Výborná akce a především zábava. Tohle je totiž o něčem jiném. Zde se neřeší materiál, velká nebo malá jména nebo „procenta“. Zde si jsou rovni – okresní hráč nebo třetilista. Je zajímavé sledovat naprosto vyrovnané zápasy hráčů, kteří jsou od sebe jinak 3-5 tříd. A David s nimi zahrál opravdu skvěle a k senzační „bedně“ mu chyběl možná jen ten jeden bodík v setu ve skupině …

Děkujeme také pořadatelům. Byl to moc pěkný turnaj v přátelské atmosféře !