Turnaj v Městci Králové – 26.8. 2009

Polovina našeho dorosteneckého týmu : tedy hráči Adam Kraus a Tomáš Vlášek a spolu s nimi i chlumecký mladší žák Matěj Rygl vyrazili ve středu 26.8. s řidičem a trenérem v jedné osobě Ondrou Šmídem do Městce Králové, aby změřili své síly především proti starším žákům z klubu Praha-Vršovice, kteří byli v Městci na 14- denním soustředění.

Celkem se na menším předsezónním turnájku sešlo 12 hráčů, včetně 1 domácí hráčky Kašové. A jak si naši svěřenci vedli ?

Hrálo se pouze na 2 víězné sady. V kategorii 2- členných družstev obsadil Adam Kraus s Tomášem Vláškem pěkné 2. místo ze 6 dvojic. Matěj Rygl s Tomášem Regimonem, tedy chlumecká dvojka skončila hned za nimi. 

V jednotlivcích to ale žádná sláva nebyla : Adama Krause předčilo několik o hlavu ( možná i o dvě ) menších, nutno podotknout dobře hrajicích mladých pražských hráčů. Adam obsadil až 5. místo, když v posledním utkání nestačil i Kašové – HOLCE 🙂 1:2 !!! Tomáš Vlášek měl vlažný start, pak se ale postupem času zlepšoval a skončil celkově 7. A Matěj Rygl, ač Tomáše 2:1 porazil, nakonec měl o jednu výhru méně a obsadil 11. místo.

Pro všechny kluky to byla dobrá konfrontace se 6 pražskými hochy i domácími hráči. Je ale nutné zůstat nohama na zemi ! To se prokázalo zejména ve čtyřhře, kdy naše dvojice Adam+Tomáš vypadla už v 1. kole vyřazováku výsledkem 0:2 na sety s párem Regimon-Švorc.

Na závěr : Poděkování patří panu Hofmanovi za zprostředkování této akce. Budeme se těšit na další !

Pozn. : Naši dorostenci tentokrát na pohár nedosáhli …

zleva : Tomáš Vlášek, Martin Šedivý a Adam Kraus