První výhra pro divizní áčko

Pro sobotní výjezd jsme si dali velké cíle a to ideálně zisk 5 bodů, což odpovídá jedné výhře a jedné remíze. Dopoledne nás čekal Jičín, odpoledne pak Stará Paka.

Jičín – Nový Bydžov 10-7

Do utkání jsme vstoupili výborně, Honza se Standou porazili Kříže se Seberou a Jirka s Martinem otočili v pátém setu proti Červenkovi s Vraštilem z 5-9 na 11-9 a vedli jsme 2-0.

Ve vedení jsme zůstali i po první sérii, po Jirkově výhře nad Červenkou sice Honza prohrál s Vraštilem a Martin s Křížem, ale zaslouženou výhru slavil Standa nad Seberou, když se dokázal dostat ke své aktivní hře. Vedeme 4-2.

I ve druhé sérii se podařilo Jirkovi se Standou bodovat, Honza s Martinem na své soupeře ale nestačili a tak zůstával rozdíl 2 bodů, stav 6-4 pro nás.

Třetí série nám hrubě nevyšla a celou jsme ji prohráli, první prohry zaznamenali Jirka se Standou a ani Honza ani Martin se nedostali do své herní pohody a také odešli poraženi. Prohráváme 6-8.

Na rozdíl jediného bodu snížil Jirka výhrou nad Seberou, ale na víc již bohužel nebylo, utkání ukončily prohry Honzy s Červenkou a Martina s Vraštilem. Prohráváme 7-10.

Dopoledne bylo určitě na víc, po vyhraných čtyřhrách i po prvních dvou sériích to vypadalo dobře, bohužel dopolední utkání nevyšlo Martinovi ani Honzovi.

Po obědě na Veselce jsme se pozitivně naladili ve staropacké čokoládovně a proti Pace hrající bez své jedničky Vajgla jsme plánovali urvat co nejvíce bodů.

Stará Paka – Nový Bydžov 8-10

Po čtyřhrách bylo 1-1, Honza se Standou porazili Šajnera s Krtičkou, Jirka s Martinem prohráli s Dlabolou a Kuzmou.

První série nám vyšla fantasticky a všichni jsme vyhráli, Jirka přehrál Budinu, ale hlavně Honza udolal Šajnera, Martin slavil první výhru, když porazil Kuzmu a Standa neměl přehnaný respekt v zápase s Dlabolou a dokázal ho v pěti setech udolat. Vedeme 5-1.

Druhá série skončila smírně, za nás vyhráli Honza se Standou, Jirka a Martin na Šajnera, respektive Dlabolu, nestačili. Stále super stav 7-3.

Ve třetí sérii jsme nechali domácí utkání zdramatizovat, za domácí bodovali opět Šajner s Dlabolou, ke kterým se ještě přidal Budina, proti kterému Martin neproměnil ve vítězství ani vedení 9-5 v pátém setu, za nás bodoval jen Jirka. Vedeme 8-6.

Poslední série skončila smírně, nejdříve Jirka nestačil na Dlabolu, poté ale minimálně remízu zajistil Honza ubojovanou výhrou nad Budinou. Martin sice potom v zápase plném krásných výměn prohrál se Šajnerem, ale desátý bod nám chladnokrevně zajistil Standa výhrou 3-0 nad Kuzmou. Vyhráváme 10-8!

Dopolední utkání nám sice úplně nevyšlo, ale odpoledne jsme po týmovém výkonu zvítězili a slavíme první letošní výhru. Hvězdou dne je Standa, který za celý den jen 2x prohrál a 5x dokázal na soupeře vyzrát a k tomu přidal ještě 2 výhry ve čtyřhře. Za výhru jsme se odměnili opět v čokoládovně a den jsme zakončili pohoštěním u Vízků, které také nemělo chybu. Celkově vydařený výjezd.

Odpolední výkon věříme bude odrazovým můstkem pro další zápasy, Standa je v ráži, Martin se již také cítí za stolem čím dál lépe, Honza jičínskou sádru již nepřivezl ani do Paky a Jirka se již také dostává na svůj standard. Za 14 dní nás čekají domácí zápasy proti Kostelci a Vamberku a máme v plánu přidat do tabulky další cenné body.