Nový Bydžov B – DTJ HK C 10:8

OP1 – V 1. zápase se naše „B“ na vítězství pěkně nadřelo !

V pondělí 5. října 2009 čekal na novobydžovské „B“, v sestavě : Ondra Šmíd, René Hanus, Michal Hrubý a Adam Kraus, první soupeř v letošní sezóně OP1, tým z Hradce Králové – DTJ HK „C“ : Mrázek, Petřík, Havrda a Kalenský, celek který v minulém ročníku obsadil 7. příčku, tedy poslední, ale nakonec do OP2 nesestoupil. Zápas na Klicperce i s počítadly a hlavně s novými černými dresy, kterými se mohli pyšnit novobydžovští hráči, odstartoval v 18:00 !

Čtyřhry : V nich se našim dařilo. Reňďa s Michalem přehráli Mrázka s Petříkem 3:1 a Ondra s Adamem si poradili s dvojicí Havrda – Kalenský, též 3:1. Stav utkání : 2:0 pro domácí.

Dvouhry : Pak se ale děly naprosto neuvěřitelné věci ! René hladce podlehl Kalenskému 0:3 a Adam Petříkovi také 0:3, Ondra sice zvítězil nad Havrdou 3:0, Ale Michal nestačil na Mrázka 0:3 ! Stav utkání se tak rychle vyrovnal na 3:3.

V další sérii zabral Adam, který zdolal Kalenského po pěkném výkonu 3:1, ovšem Ondra v duelu s Petříkem promarnil v prvních dvou setech několik setballů a na odpor se již překvapivě po naivní hře nezmohl 0:3. Michal ale dokázal přehrát Havrdu 3:0, René ale nenašel recept na dobře hrajícího Mrázka 0:3 ! A tak byl stav utkání stále vyrovnaný 5:5 !

Ondra se rychle vzpamatoval a hladce porazil Kalenského 3:0, Michalovi ale neseděl Petřík 1:3, chytl se však René, který zdolal Havrdu 3:0, Adam nehrál vůbec špatně s Mrázkem, ale nakonec odešel s prohrou 1:3. Stav utkání 7:7 !

V posledním kole Michal bohužel „korunoval“ svůj ne příliš vydařený výkon a „dostal“ od Kalenského 1:3. Hosté se tak ujali vedení 7:8 ! Skvěle pak zahrál René, který přehrál jako jediný Petříka 3:0, Adam nedal šanci Havrdovi 3:0, a tak muselo rozhodnout utkání Ondry s Mrázkem. V něm naštěstí rozhodly zkušenosti a chladná hlava domácího hráče, který zvítězil 3:1 a zajistil tak týmu 10. bod !

Nový Bydžov „B“ porazil DTJ HK „C“ 10:8, na sety 33:28.

Body našich hráčů : O. Šmíd 3.5, R. Hanus a A. Kraus oba 2.5, M. Hrubý 1.5.

Zhodnocení : Nové dresy nám nakonec štěstí přinesly, ale byla to pěkná dřina, neboť se kluci z DTJ HK „C“ hodně zlepšili a když se jim i navíc daří, dokáží překvapit ! Naše „B“ si dalo za cíl hrát na konci sezóny o 1.-4. místo, takže i tato vydřená výhra je dobrá ! Utkání tedy bylo vyrovnané, paradoxně ale nepřineslo jediný „pětiseťák“ …

Ondra odvedl svou práci, ale zápas s Petříkem si za rámeček dát nemůže, celková známka : 2. Velice pěkně zahrál Adam. Jeho 2.5 bodu na úvod je hodně slušných, 2-. Reňďa se ze začátku nemohl vůbec chytit, pak ale předvedl svou hru a důležité body také uhrál, 2-. Naopak Michalovi se dnes nezadařilo. Snad to bude příště lepší, 3-.

Poděkování patří i fanouškům. Povzbuzovat přišlo skoro kompletní „A“ + pro dnešek náhradník „B“ Jan Fuit.

K dalšímu zápasu zajíždí NB „B“ 13. října na Sokol HK „F“, kde se nám tradičně příliš nedaří. Snad se nám to tedy podaří zlomit.