Nový Bydžov A – Salamandr HK A 10:4

KP2 1. zápas – Tak to byla škola !

V sobotu 26. září 2009 přivítalo na Klicperce naše „A“ v základní sestavě : Martin Vízek, Milan Vidra, Vladimír Vlášek a Milan Kynčl celek Salamandr HK „A“ ve složení : Bydžovský, Pražák, Kollár a Čapek. První zápas v KP2 v nové sezóně tak mohl v 9:00 odstartovat !

Čtyřhry : Martin Vízek s Milanem Kynčlem nastoupili proti Bydžovskému s Pražákem. Zápas neměl příliš dlouhého trvání – 3:0 pro domácí ! A i Milan Vidra s Vláďou Vláškem proti Kollárovi s Čapkem nezaháleli a též se rychle ujali vedení 2:0, dvojice ze Salamandru se pak trošku dostávala do hry, ale otočit se jí už nepodařilo : 3:1 na sety pro nás a stav utkání 2:0 !

Dvouhry : Vláďa nastoupil nejprve proti Čapkovi. Jistě to nebyl neznámý soupeř, především ještě z bojů z OP1. Zápas byl velice vyrovnaný, Čapek vedl 1:2, zápas však dospěl až do 5. sady, kterou o hodně lépe zvládl novobydžovský hráč a zvítězil tak 3:2. Milan K. ale v koncovkách v jinak pěkném zápase nevyzrál na Kollára 1:3. Martin Vízek nenechal nikoho na pochybách o své formě a snadno přehrál Bydžovského 3:0 a Milan V. ještě snadněji nestárnoucího Pražáka 3:0. Stav utkání : 5:1 pro NB „A“.

Milan K. otevíral další sérii a to bohužel prohrou s Čapkem 0:3, ale Martin, ač prohrával s Kollárem 1:2, dokázal otočit na 3:2 ( 5. set 11:9 ) a přidal tak další cenný bod. Milan V. pokračoval ve skvělém výkonu, tentokrát proti Bydžovskému. V zajímavém utkání, kdy druhá sada skončila dokonce 20:18 pro domácího hráče, se tedy diváci vůbec nenudili, zvláště, když Milan málem vybral neuvěřitelný balón – smeč z pálky Bydžovského, kdy už se za míčkem ani nikdo nedíval, nakonec 3:1 pro našeho hráče ! Vláďa pak nastoupil proti obranáři Pražákovi, náš hráč tentokrát 2:1 na sety vedl, ale Pražák výbornou defenzívou nakonec dokázal zvítězit 2:3. Stav utkání : 7:3 pro domácí.

Zdaleka tedy ještě nebyl konec ! Vízan totiž s Čapkem také prohrával 1:2, ale v těchto dnech téměř neporazitelný Martin opět otočil na 3:2, Milan V. poté nestačil na Kollára 0:3 a další dva zápasy byly velice důležité. Oba dospěly do 5. setů – Vláďa s Bydžovským i Milan K., který dohnal s Pražákem manko 0:2 ! Rozhodující dějství obou zápasů našim zase vyšla a tyto dva závěrečné body tak byly konečnou za dnešním veleúspěšným úvodem novobydžovského „A“ v KP2 !

Nový Bydžov „A“ porazil Salamandr HK „A“ 10:4, na sety 33:24 !!!

Body našich hráčů : M. Vízek 3.5. / 3.5 !, V. Vlášek a M. Vidra oba 2.5 / 3.5, M. Kynčl 1.5 / 3.5.

Zhodnocení : Co dodat na závěr ? Snad možná slova hráče Kollára, který když podepisoval zápis, pronesl : „To je teda začátek !“ Ano a měl pravdu ! Lepší si náš celek ani nemohl přát. Utkání skvěle vyšlo Martinovi a ani ostatní hráči nebyli pozadu a pěknými výkony přidali další body, obě vyhrané čtyřhry a ze 6 „pětiseťáku“ jich naši vyhráli rovných 5 ! Abychom nezůstali jen u chválení novobydžovských hráčů, velkou pochvalu zaslouží mimojiné jeden z hostujících a to pan Pražák ! Je neuvěřitelné v kolika letech se dá ještě KP2 hrát a především v ní i zabodovat ! 

V příštím, již „dvojzápase“, zamíří NB „A“ poprvé ven a to 10.10. na Vrchlabí „C“ a Lánov „A“. Nový Bydžov dnes slaví ! Doufejme, že se tento daleký výlet ponese v podobném duchu !