Dorost : Broumov A, Jaroměř A – NB A 5:5, 2:8

Dne 11..10. se náš dorost v soutěži KP 1. stupně vydal na své první dvojutkání. Cíle byly jasné s Broumovem uhrát co půjde a Jaroměř porazit.

První zápas v Broumově začal v devět hodin, úvodní čtyřhru sehráli naši klasicky – Kraus a Šedivý. Proti nim stála domácí dvojice Čepelka – Martínek. Naši začali dobře a první set vyhráli 11:4, pak se ale bohužel ukázala forma domácích, kteří otočili na 3:1 ve svůj prospěch.

V úvodní dvouhře byl k vidění souboj zatím dvou stoprocentních borců, Čepelka – Šedivý. Martin bohužel na svého soupeře nestačil, ačkoli všechny sety byly těsné ( 11:9, 11:9, 11:8 ). Adam si bez problémů poradil s Martínkem 3:0, když zvítězil dvakrát na šesti a jednou na patnácti. Své si uhrál i Tomáš, který přehrál Vašáka 3:2. V posledním setu vyhrál dokonce 12:9. 😀

2. kolo dvouher – Ani Martin proti Martínkovi nezaváhal a vyhrál jasně 3:0. Tomáš bohužel nestačil na skvělého Čepelku 0:3. Adam však přehrál Vašáka 3:1. Stav utkání byl tedy 4:3 pro nás !

Poslední dvouhry zahájil Tomáš prohrou s Martínkem 1:3, ale snaha se mu musí nechat, dělal co mohl. Martin bez potíží přehrál střídajícího Majdiaka 3:0 a stejně jako v Chlumci i tady o naší výhře či remíze rozhodoval Adam. Bohužel se mu nepodařilo nás znovu dovést k vítězství, když prohrál s Čepelkou 1:3.

Zápas tedy skončil remízou 5:5. Určitě to od našich hráčů není špatný výkon, jelikož tady se čekala spíše prohra.

Body : Martin a Adam 2, Tomáš 1.

Hodnocení : Martin i Adam dostanou +2, příště musí zlepšit tu čtyřhru, Tomáš si uhrál první bodík a právem si vysloužil 2-, jelikož tady se s jeho bodem nepočítalo.

Po vydatném obědě se naši v jednu hodinu dopravili do jaroměřské herny. Tady už nepřipadalo v úvahu nic jiného nežli vítězství. A po čtyřhře to tak opravdu vypadalo, jelikož Martin a Adam bez potíží porazili dvojici Tláskalová – Vojtíšek 3:0.

Martin poté přehrál Dostálovou lehce 3:0, Adam ale nahnal všem hrůzu do očí, jelikož jeho soupeřka Tláskalová, která byla dost možná o 30 cm menší, si s ním chvílemi pěkně hrála. Adam ale ukázal, že je bojovník a zápas nakonec vyhrál 3:2. Tomáš bohužel nestačil na dobrého Vojtíška 1:3.

2. kolo dvouher – Martin ukázal Adamovi, jak se hraje na Tláskalovou a porazil ji v pohodě 3:0, Adam přehrál Vojtíška 3:1, v čemž mu dost pomohla hromada prasat, co nasázel. Tomáš porazil Dostálovou 3:0. Stav byl 6:1 pro nás a vše bylo již rozhodnuto.

K posledním dvouhrám nastoupil Martin proti Vojtíškovi, který evidentně nevěděl, co na Martina hrát a podlehl mu velmi lacino 3:0. Adam bez větších potíží porazil Dostálovou 3:0 a Tomáš ve svém posledním zápase bohužel nestačil Tláskalové 1:3.

Výhra 8:2 je určitě dobrá a není téměř co vytknout, gratulace celému týmu.

Body : Martin a Adam 3.5, Tomáš 1.

Hodnocení : Martin s Adamem dostanou za svých 100% 1, Tomáš dostane opět 2- za ten jeden bodík.

Pozn. : Celkově má v dorostu zatím Martin 89%, Adam 78% a Tomáš 22%, věřme, že se Tomáš zlepší, Adam si udrží formu a Martin, který dokonce v utkání s Jaroměří neztratil ani set snad s lepšími hráči zůstane alespoň na Adamově úrovni.

Zbývá už jen poděkovat Ondrovi, který s dorostem opět ochotně a rád podnikl další cestu, těšíme se na příští zápas/y.

Autor článku : Martin Šedivý