Bodové žně pro divizní áčko

V sobotu se áčko představilo na domácích stolech proti Kostelci nad Orlicí a Vamberku. Standa užíval dlouho plánovaných lázní a tak jsme povolali Adama Krause, který si tak odbyl divizní premiéru.

Nový Bydžov – Kostelec nad Orlicí 10-3

Tradiční kostelečtí matadoři se potýkají se zraněními a tak soupeř dorazil v omlazené sestavě.
Vstup do utkání nám vyšel a podařilo se nám vyhrát obě čtyřhry, Jirka s Vízanem porazili Jakubce s Petrem a Honza s Adamem přehráli Tomáše Malíka s Lipenským. Vedeme 2-0.

V první sérii dvouher prohrál pouze Jirka s Petrem, Martin otočil v pěti setech zápas s Jakubcem a Adam s Honzou neztratili proti Lipenskému, respektive Malíkovi ani set. Vedeme 5-1.

Stejný průběh měla i druhá série, bod pro hosty zajistil pouze Petr výhrou nad Martinem, Adam, Honza i Jirka vyhráli. Vedeme 8-2.

Utkání jsme ukončili hned v další sérii, kdy bod urval opět pouze Petr, tentokráte slavil proti Adamovi. Honza a Jirka ale nezaváhali a stanovili tak konečný stav na 10-3.

K odpolednímu utkání dorazil Vamberk, který je taktéž divizním nováčkem a výhrou nad ním bychom mu odskočili v tabulce.

Nový Bydžov – Vamberk 10-8

Po deblech byl stav vyrovnaný, Jirka s Martinem začali proti Jakubcovi s Ducháčem výborně a vedli rychle 2-0, ve čtvrtém setu ale neproměnili mečbol a tak nakonec museli v páté sadě jeden dokonce odvracet, ale i to nakonec zvládli a soupeře nakonec udolali. Honza s Adamem soupeře nedokázali zatlačit a s Valáškem a Kotyzou prohráli 1-3. Stav 1-1.

Důležitý krok se nám povedl v první sérii, kterou jsme vyhráli 3-1, kdy pouze Jirka nestačil na Jakubce. Vedeme 4-2.

Získané vedení jsme si udrželi i ve druhé sérii, Martin prohrál s Jakubcem, Adam dokázal přehrát Ducháče, Honza byl poté sice rozstřílen Valáškem, ale dvoubodové vedení nám vrátil Jirka, který se sice kanáru od Kotyzy vyhnul až díky Kotyzou naschvál zkaženému podání za stavu 10:0, ale v dalších setech dokázal zápas především svými zkušenostmi otočit. Vedeme 6-4.

Třetí série nám zajistila remízu, Adam sice prohrál s Jakubcem, ale Honza porazil Ducháče a Jirka s Martinem dokázali v pěti setech otočit zápasy proti Valáškovi s Kotyzou. Vedeme 9-5, k výhře stačí jeden bod.

Vítězný bod nepřidal Honza, který na Jakubce nedokázal najít recept, výhru pro náš tým měl na pálce Jirka, ale proti Ducháčovi v páté sadě mečbol neproměnil a tak soupeř snížil na 7-9. Do páté sady dospěl i další zápas, i zde se ovšem radoval soupeř, když Valášek udolal v zápase plném pěkných výměn Vízana. Rozhodnout tedy muselo až poslední utkání mezi Adamem a Kotyzou. Adama předvedl soustředěný výkon s minimem chyb, vyhrál 3-1 na sety a zajistil nám tím celkové vítězství 10-8.

Plný bodový zisk jsme získali po týmovém výkonu. Parádní divizní premiéru předvedl Adam, který 5x zvítězil a jen 2x odešel od stolu poražen, super hru předvádí také Martin, Honza již podává stabilní výkony a ač Jirka neměl svůj den, tak nějaké body také přidal. Důležitým faktorem našich výher jsou i čtyřhry, které se nám zatím daří a máme v nich celkovou bilanci 10-4.

Za 14 dní vyrážíme do Dvora a na hradecký Sokol a zabojujeme o další body.