Áčko začalo sezónu dvěma domácími porážkami

Na domácích stolech jsme v sobotu přivítali týmy Nové Paky a Hostinného. Pomýšleli jsme na bodový zisk, ale bohužel v obou utkáních nám uteklo pár zápasů a nakonec jsme odešli dvakrát poraženi.

Nový Bydžov – Nová Paka 6-10

Ve čtyřhrách oba naše páry prohrávaly 0-2 na sety, ale oběma párům se podařilo srovnat, otočit zápas se podařilo nakonec jen Jirkovi s Martinem, Honza se Standou pátý set prohráli. Po čtyřhrách 1-1.

První série dvouher skončila smírně, vyhráli Jirka s Honzou, škoda Standy, který s Knapem vedl 2-1 na sety a 4-1 a pokazil backend, soupeř chytil druhý dech a Standu v pěti setech udolal. Stav 3-3.

Ve druhé sérii nám Pačáci utekli na 6-4, kdy vyhrál jen Honza, Martin i Jirka prohráli v pěti setech.

I další série patřila hostům, za nás vyhrál pouze Jirka, Standa a Honza prohráli v pěti setech. Hlavně Honzova prohra s Kazdou mrzela, Honza v prvních dvou setech povolil soupeři dohromady jen 7 bodů, poté se sice Vojta chytnul a dokázal srovnat na 2-2, ale v pátém setu vedl Honza již 9-4 a všichni jsme věřili ve výhru, bohužel Vojta 7 míčky v řadě zápas dokázal otočit.

V poslední sérii ještě snížil Honza výhrou nad Šmidrkalem, ale Jirka na koncovky prohrál s Kazdou a bylo vymalováno. Prohra 6-10.
Utkání bylo velmi vyrovnané, rozhodlo, že hosté ze 7 pětisetových zápasů dokázali vyhrát celých 6 a že hostující Kazda položil čtyřku.

Nový Bydžov – Hostinné 5-10

Hosté dorazili v sestavě kombinující zkušenost a mládí, po jejich dopolední výhře nad DTJ nám bylo jasné, že nás čeká těžký zápas. Vstup do utkání nám vyšel, vyhráli jsme obě čtyřhry. Honza se Standou vyhráli lehce, Jirka s Martinem otáčeli z 0-2 na 3-2. Vedeme 2-0.

Bohužel první série nám hrubě nevyšla a nevyhráli jsme ani jeden zápas, v pěti setech prohrál Jirka a Honza. Tečeme 2-4.
Druhá série skončila smírně, cenný skalp Šplíchala si připsal Honza, Jirka pak porazil Sixtu. Prohráváme 4-6.

Na rozdíl jednoho bodu nás přiblížil Standa po výhře nad mladým Šormem. Srovnání měl na pálce Honza, bohužel v zápase s mladým Matuškou nedokázal dotáhnout několikrát slibné vedení a po třech neproměněných mečbolech nakonec odešel poražen. V pěti setech prohrál i Martin se Sixtou. Místo srovnání prohráváme 5-9.

Utkání bylo ukončeno výhrou Šorma nad očividně vyždímaným Honzou, který ztratil drajv a již neměl sílu s tím cokoliv udělat. Prohra 5-10.

Sice jsme do tabulky žádné body navíc nepřipsali, ale převedené výkony nebyly tak špatné. Pozitivem jsou čtyřhry, negativem prohry v pátých setech, kdy z 10 singlových zápasů rozhodujících se až v páté sadě jsme dokázali vyhrát jediný! Páté sety samozřejmě nejsou o náhodě, jsou o soustředění se, použití vlastních zbraní v klíčových momentech. Na tom je třeba pracovat.

Příští zápas hrajeme již 9.10. na DTJ a týden na to jedeme do Jičína a Staré Paky.