Áčko v divizi slavilo první vítězství

O uplynulém víkendu odehrálo naše áčko další dvě utkání, která nakonec sehrálo v herně ve Rtyni v Podkrkonoší. Dopoledne naši čelili domácím borcům, odpoledne jim byl soupeřem Broumov.

Rtyně v Podkrkonoší – Jiskra Nový Bydžov 2 – 10

Vyrazili jsme v základní sestavě s cílem si připsat alespoň jednu výhru. Do domácích jsme se zakousli hned v úvodních čtyřhrách, Martin s Jirkou porazili Michala Koblížka s Duškem 3-0 a cennou výhru přidali i Honza se Standou, kteří 3-1 přehráli sehranou dvojici Oldy Koblížka s Martinem. Vedeme 2-0.

První série dvouher nám vyšla téměř dokonale. Jirka se štěstím porazil Michala Koblížka 11-9 v páté sadě, Martin otočil s domácím Martinem v prvním setu z 5-9 na 11-9 a to ho nastartovalo a zápas dotáhl k výhře 3-1. Honza porazil bez ztráty setu Duška a jedinou ztrátu zaznamenal Standa, který nedotáhl vedení 5-1 v rozhodující sadě s Oldou Koblížkem a prohrál 2-3. I tak luxusní vedení 5-1.

I druhá série nám vyšla, Jirka, Martin i Honza vyhráli, jen z předešlé prohry se nedokázal oklepat Standa a prohrál jasně 0-3. Vedeme 8-2 a míříme za výhrou.

Utkání jsme ukončili hned vzápětí, Honza porazil Martina a Standa se dokázal nabudit a porazil Michala Koblížka, čímž nám zajistil důležitou výhru. Vyhráváme 10-2.

Při hledání otevřeného restauračního zařízení jsme objeli snad celý region, ale nakonec jsme byli úspěšní a po návratu do herny nás čekal soupeř z Broumova, který zatím v sezóně podával suverénní výkony a neztratil ještě ani bod.

Broumov – Jiskra Nový Bydžov 10 – 5

Po čtyřhrách bylo tentokráte srovnáno, Honza se Standou nedali šanci Vodalovi s Brzeckim a Martin s Jirkou v pěti setech nestačili na Gombarčíka s Kollertem. Stav 1-1.

První série nám hrubě nevyšla a všichni jsme prohráli, nejblíže k bodu měl Honza, ale nakonec v pěti setech s Brzeckim prohrál. Tečeme 1-5.

Ve druhé sérii pozvedl náš prapor Standa, který zařídil první sezónní prohru Kollertovi. Jeho výkon pak nabudil Honzu, který dokázal s Vodalem otočil z 0-2 na 3-2. Martin ani Jirka na své soupeře nestačili. Ztrácíme 3-7.

Smírně skončila i další série, Honza porazil od Standy připraveného Kollerta a Martin v pěti setech udolal Brzeckiho. Standa a Jirka podlehli Gombarčíkovi, respektive Vodalovi jasně 0-3. Po třetí sérii 5-9.

Zbraně jsme stále neskládali a chtěli se pokusit o remízu. Honza v napínavém zápase ale bohužel s Gombarčíkem neproměnil v páté sadě mečbol a utkání tím skončilo 5-10.

Před výjezdem bychom jednu výhru brali, teď trochu litujeme Jirkova bídného odpoledního výkonu, který si připsal téměř dokonalé vejce. Každopádně výhra 10-2 se počítá a klukům to začíná chodit. Jen tak dál!

Další kolo sehrajeme těžko říct kdy, uvidíme, jak to bude s epidemiologickou situací dál. O dalším mistrovském utkání budeme informovat na stránkách.