Uplynulou sobotu vyrazilo áčko na výjezd do Dvora Králové a na hradecký Sokol.

Dvůr Králové – Nový Bydžov 7:10

Po úvodních čtyřhrách byl stav nerozhodný, Honza se Standou přehráli Ježe se Šulcem, ale Jirka s Martinem nedotáhli dobře rozehraný pátý set proti Foffovi s Krýzou, zápas ukončil Jirka zkaženým podáním. Stav 1-1.

První série nám vyšla a dostali jsme se do trháku – Jirka porazil Ježe, Standa zneškodnil Šulce, Honza po delší době porazil Krýzu a prohrál jen Martin s domácí jedničkou Foffem. Vedeme 4-2.

Vedení jsme drželi i po druhé sérii, Jirka porazil Šulce, pak sice Standa i Honza prohráli, ale dvoubodové vedení nám vrátil Martin pětisetovou výhrou nad Ježem. Vedeme 6-4.

Třetí série nabídla hned tři pětisetové zápasy a všechny se nám podařilo vyhrát – Jirka udolal Krýzu, Honza i s pomocí čuňat Ježe a Martin přetlačil Šulce, bod pro domácí získal jen Foff proti Standovi. Stav 9-5 a jistota minimálně remízy.

K ukončení utkání měl hodně daleko Jirka, který od Foffa dostal naloženo a nevedlo se ani Standovi proti Ježovi, stav 9-7. Desátý bod pro naše barvy zajistil až Honza, který 3-1 přehrál Šulce a Martinův zápas s Krýzou se tedy nedohrávat nemusel, Martin měl našlápnuto k zisku 2. setu, takže Honzovi jistil záda. Vyhráváme 10-7!

Sokol HK „D“ – Nový Bydžov 10:4

Proti domácímu Sokolu nám vstup do zápasu vůbec nevyšel – ve čtyřhrách jsme vyhráli jen jeden set a v první sérii se podařilo bodovat jen Jirkovi proti Kačerovi, Standa prohrál s Hrunkou, Honza v pěti setech s mladým Řehounkem a Martin taktéž s mládežníkem Truněčkem. Tečeme 1-5.

Druhá série přinesla čtyři pětisetové zápasy, my tentokráte vyhráli jen jeden když Martin otočil utkání s Kačerem. Jirka s Hrunkou, Standa s Řehounkem i Honza s Truněčkem páté sety prohráli. Prohráváme 2-8.

Třetí série již přinesla konec utkání, Jirka sice porazil Řehounka a bez boje jsme získali bod po odstoupení Kačera, ale Standa na Trunečka ani Martin na Hrunku nestačili a tak konečné skóre bylo 10:4 pro domácí.

Celkový sobotní výjezd hodnotíme kladně, protože výhra ve Dvoře je velmi cenná a ve vyrovnané soutěži se každý bod hodí. Převedli jsme opět týmový výkon a to byl klíč k úspěchu.

Za 14 dní nás čeká jen jeden domácí zápas proti Jaroměři a první polovinu sezóny budeme končit výjezdem přes Rtyni až k polským hranicím do Broumova.