Turnaj v České Skalici – 29.8. 2015

V sobotu 29.8. se uskutečnil tradiční turnaj v České Skalici. Celkem se zde letos sešlo 33 hráčů a s NB hráčem Ondrou Šmídem sem dorazili ještě : Roman Trč, Honza Kvasnička, Tomáš Regimon a Jaromír Černík.

Ze skupin postupovali vždy první dva dále, zbylí si zahráli útěchu.

Ondra Šmíd – Nowacki / Meziměstí 3:2, Hnik / Janské Lázně 0:3, Pham Ngoc Binh / Česká Skalice 3:2 ( 5. set – 14:12 ! ). Takže postup ze druhého místa.

Osmifinále : Nývlt / Janské Lázně 1:3, což znamenalo celkové 9.-16. místo.

Finále : Hnik / Janské Lázně – Brzecki / Meziměstí 3:2 ( 5. set – 16:14 ! ). Pěkný souboj dvou výborně podávajících hráčů. Ondra měl nakonec pevnější nervy.

Pořadí na prvních místech : 1. Hnik, 2. Brzecki, 3.-4. Brát a R. Trč, 5.-8. Hladík, Ludvik, Dax a Nývlt … 9.-16. Šmíd a Kvasnička, 19.-20. Regimon, 21.-24. Černík.

Útěcha : 1. Marinica, 2. Pospíšil.

Čtyřhry : 1. kolo : Šmíd/Kvasnička – Kubica/Regimon 3:2, 2. kolo : Šmíd/Kvasnička – Hnik/Nývlt 2:3.

1. Baier/Klouček, 2. Hladík/Špreňarová.

Zhodnocení : Letošní turnaj byl možná ještě nabitější než loni, ale vše v pohodě. Kombinovaná posádka si užila hodně srandy hlavně s Mírou Černíkem, jen ten konec, ale zasvěcení jistě vědí … 🙂

Velký Osek – NB/Žehuň/Nemyčeves 10:8

Ve čtvrtek 27.8. zajížděl NB kombi tým na přátelský zápas do Velkého Oseku. Novybydžovské hráče Standu Juričku a Ondru Šmída doplnili tentokrát Honza Kvasnička ze Žehuně a Roman Trč z Nemyčevsi. Domácí byli ve složení : Radek Ulrich, Dan Kloz, Lubor Lhoták a Martin Doležal. Tentokrát se hrálo s plastovými míčky zn. Stiga.

Průběh zápasu : Po deblech byl stav 1:1. Ondra/Standa neuspěli, ale Honza/Roman přidali první bodík. Ve dvouhrách opět zářil Roman, který přehrál Lhotáka, Doležala i Ulricha a jen těsně nestačil na Klozíka – 2:3. Dobře zahrál i Standa, který porazil Doležala 3:2 a Kloze 3:1. Honza Kvasnička porazil Doležala a stejného soupeře přehrál po boji i Ondra – 3:2, ten ale toho víc nepřidal a v přípravě se mu zatím moc nedaří.

Velký Osek tak nakonec vyhrál nad naším NB kombi týmem 10:8.

Body – Velký Osek : Ulrich a Kloz – oba 3.5, Lhoták 3, Doležal 0.

Body – NB kombi tým : Trč 3.5, Jurička 2, Kvasnička 1.5, Šmíd 1.

Zhodnocení : Opět velice dobré zahraní. NB tým zatím stále čeká na první výhru …

Sezóna odstartovala !

V pondělí 24.8. se uskutečnil první oficiální NB trénink v nové sezóně ! Sešlo se na něm celkem 6 hráčů : Standa Jurička, Ondra Šmíd, Vláďa Vlášek, Standa Jurička ml., Filip Wagner a Martin Štefan.

Od září se začíná trénovat již tradičně : pondělí, středa, pátek – vždy od 18:00.

Losování okresních soutěží je na programu v úterý 1.9. v Hradci Králové.

Trojovice – NB/V.Osek/Nemyčeves 9:9

V pátek 21.8. vyrazil kombi tým okolo Nového Bydžova na přátelský zápas, tentokrát do Trojovic, které hrají pardubický krajský přebor. Naše sestava byla stejná jako minulý týden : Ondra Šmíd, Daniel Kloz, Honza Ornst a Roman Trč.

Cesta do Trojovic nebyla úplně z těch nejlehčích, obec se sice dá vygooglit, ale dostat se tam bez jediného značení i bez GPS chtělo trošku trpělivosti, ale podařilo se, a tak nás domácí vřele přivítali ve složení : Roman Michalec, Pavel Kopecký st., Pavel Kopecký ml., Tomáš Tesner a Stanislav Pavlík.

Průběh zápasu : Tentokrát oba naše debly Honza/Roman a Ondra/Dan vyhořely jak papírek a domácí tak vedli 2:0. Jenže na Romanovu smrtící materiálovou kombinaci vůbec nikdo neměl, ztratil jen set a i Honzovi se dařilo, když prohrál jen jednou – s Tesnerem 2:3 a 9:11 v rozhodující sadě. Tito hráči tak drželi akcie kombi týmu nahoře. Dan ale nebyl ve své kůži, když bodoval jen jednou a to těsně s Kopeckým st. 3:2, 12:10 v rozhodujícím setu a ani Ondra se v malé vesnici vůbec nemohl najít, ale opět přišla jeho „velká“ chvíle na konci, kdy znovu vybojoval remízu, když přehrál Pavlíka 3:2, 12:10 v klíčovém setu ! 🙂

Trojovice – Kombi tým NB 9:9, na sety 34:33 pro domácí.

Body – Trojovice : Tesner 3/4, Michalec a Kopecký ml. – oba 2.5, Pavlík a Kopecký st. – oba 0.5/2.5.

Body – Kombi tým : Trč 4, Ornst 3, Kloz a Šmíd – oba 1.

Zhodnocení : Výborné zahrání v krásné herně a nových stolech. Soupeř přijede za rok na odvetu, ale kam ? Dostalo se mu na výběr ze 4 možností : Nový Bydžov, Velký Osek, Nemyčeves a Městec Králové … 🙂

Pár slov o Déčku

Poprvé od roku 1988 se v letošním roce podařil utvořit již čtvrtý mužský NB tým – „D“. Vlastně i díky němu se bude hrát opět tradiční – pětičlenná OP2.

Vedoucí „D“ týmu – Ondra Šmíd : „Cílem nového týmu bude 4. místo v tabulce, ale hlavně pak půjde o to, aby v něm NB žáci nasbírali co nejvíce zkušeností a dále, aby se již neplatila pokuta na kraji za „nehrající“ mládež. Kapitána týmu jsem vybral Filipa Wagnera – zkušeného borce/všesportovce, na soupisce jsou také ostřílení hráči – Jan Panocha a Tomáš Vlášek a pokud bude mít čas i NB „zeď“ Jan Fuit, může si zde pár zápasů také odehrát a plnit tak funkci nestora Déčka.“

Kapitán „D“ – Filip Wagner : „Už brzo začnu chodit. Nejvíc se těším na Kosice !“

Nestor „D“ – Jan Fuit : „Se mnou kvůli práci příliš nepočítat, ale pokusím se pár zápasů odehrát a pro mě bude dobré být jako výpomoc v OP1/OP2.“

Krchleby – NB/V.Osek/Nemyčeves 9:9

Ve čtvrtek 13.8. byl utvořen kombi tým okolo Nového Bydžova, který zamířil na přátelské utkání do středočeských Krchleb. My jsme byli ve složení : Ondra Šmíd, Daniel Kloz, Honza Ornst a Roman Trč. Domácí byli v sestavě : Pavel Kučera, Miloslav Bittner, Martin Havel a Jindřich Král. Hrálo se s plasťáky zn. Xushaofa.

Průběh zápasu : Po vyhraných deblech – Honza/Roman a Ondra/Dan jsme se ujali vedení, které jsme si do poloviny zápasu i udržovali, pak se ale domácí KP1/KP2 hráči probudili a najednou vedli 9:6 ! Přesto se podařilo uhrát plichtu, kterou nakonec vydřel v posledním zápase toho dne pětiseťákový smolař Ondra s materialistou Králem 3:2, 11:9 v rozhodujícím setu ! 🙂

Body – Krchleby : Bittner 4, Kučera 3, Havel a Král – oba 1.

Body – Kombi tým : Ornst, Kloz a Trč – všichni 2.5, Šmíd 1.5.

Zhodnocení : Pěkné zahrání ve velice slušné herně a přátelské atmosféře !