Turnaj v Městci Králové – 29.12. 2012

Na předsilvestrovském turnaji v Městci Králové se letos sešlo celkem 18 hráčů z 10-ti oddílů. Novobydžovské barvy hájil tentokrát Honza Fuit. Škoda onemocnění Honzy Ornsta, který se chtěl také zúčastnit. Přejeme brzké uzdravení !

Honza byl nalosován do „krajské“ skupiny „D“, kde se střetl s týneckým Mošnou, nemyčevským Trčem a domácím Klozem. Na výhru to sice ani v jednom zápase nestačilo, ale bojovnost se nedala vytknout !

Poté si Honza Fuit zahrál ještě jednou v útěše, kde jej přehrál opočnický Procházka. S Ondrou Šmídem pak společně obsadili 4. místo ve čtyřhře, za které si novobydžovský hráč vybral „lechtivý“ nástěnný kalendář ! 😉

Pořadí na předních místech pak bylo následující : 1. Kaipr – Libice n.C., 2. Krásl – Městec, 3. Kloz – Městec, 4. Mošna – Týnec, 5. Černoch – Michle Praha, 6. Šmíd – Městec, 7. Vaníček st. – Městec, 8. Kubánek – Městec … 16. Fuit – NB.

Kosice 2012 – vánoční turnaj

Jako každý rok jsme se 26.12. vydali v hojném počtu na turnaj do Kosic. Cíl pro nás jasný. Přivést pohár do Bydžova a pokud možno celý a ne jak to bývalo zvykem rozebraný do posledního šroubečku. Turnaje se zúčastnilo 34 hráčů rozdělených do čtyř skupin. Takže nás čekal pěkný maraton. To jsme ještě netušili co nás letos tady čeká.

Takže to vezmeme stručně:  Ze skupin se nám podařilo postoupit bez problémů,ale to bylo asi tak vše. Mezi poslední čtyři nepostoupil žádný novobydžovský hráč a to se tu snad ještě nikdy nestalo. Vítězem se stal Michael Cudlín,který ve finále porazil Jirku Pilného. Gratulujeme! Přeci jeden primát jsme získali a to je Honza Fuit jako nejlepší harmonikář na place.

Vánoční turnaj v DDM – 1. Kašpar a Štefan

V neděli 23.12. 2012 se konal v místním DDM vánoční turnaj ve stolním tenise. Účast předčila všechna očekávání – 14 dětí ! Vedle členů DDM a TJ Jiskra Nový Bydžov dorazili i hráči z SK Městec Králové a Sokola Stěžery.

Letos byl zvolen jiný model hraní. Jednu kategorii tvořili starší žáci a dorost. Samostatnou skupinu pak měli ti nejmladší.

Ve starší kategorii zvítězil hlavní favorit a zároveň obhájce titulu stěžerský David Kašpar před svým oddílovým kolegou Petrem Jeřábkem, třetí skončil městecký Martin Vaníček. Další pořadí : 4. Dominik Frizel, 5. Filip Wagner, 6. Jakub Vojtěch, 7. Stanislav Jurička, 8. Dominik Martinec, 9. Daniel Vojtěch.

V mladší kategorii se na 1. místě umístil Martin Štefan, 2. Tomáš Janeček, 3. Tereza Řezníčková, 4. Jan Šafařík, 5. David Zima.

Všichni zúčastnění obdrželi diplomy, nechyběly ani 4 poháry, sladkosti a zvláštní cena pro nejmladší hráčku ! Závěrem se sluší všem dětem poděkovat za účast a popřát jim – Pěkné Vánoce !

Turnaj Jasenná 2012

V sobotu 22.12. 2012 se naši hráči  Kynčl, Vidra,Vízek vydali na předvánoční turnaj do Jasenné. Sešlo se zde 38 hráček a hráčů. Začínalo se jak je tady zvykem čtyřhrami. Sestavili jsme dvojice Vízek, Kynčl  a Vidra , Malý ze Salamandru. Vítězem čtyřher se stala dvojice domácích hráčů Roleček,Duben která ve finále porazila dvojici Vidra,Malý 3 : 2 na sety.

Po rozehrání ve čtyřhrách se nalosovali tříčlenné skupiny. Naši všichni postoupili do vyřazovacích bojů. Tam se nejvíce dařilo Kynčlovi,který nakonec skončil na pěkném třetím místě. Dále Vidra pátý, Vízek sedmý.

Hezké zahrání v příjemné předvánoční atmosféře. Také už snad výjde přáteláček,který jsme domácím slíbili jako v loni na který jsme nějakým způsobem zapomněli.

Filip Wagner – okresní přeborník ve čtyřhře !

V pátek 21.12. 2012 měl nastat podle mayského kalendáře „konec světa“. Ve stěžerské herně ale jakoby se nechumelilo. Dostaveníčko si sem dalo šest dorostenců a čtyři dorostenky, aby se utkali o titul okresního přeborníka této kategorie.

Za TJ Jiskra Nový Bydžov byl vyslán Filip Wagner. Dvouhry bral čistě jako rozehrávku a po třech prohrách obsadil celkové 6. místo.

Ve čtyřhře nastoupil společně s Radkem Kačerem ( Sokol HK ). Obě stěžerské dvojice tento namixovaný pár přejel a získal zlaté medaile.

Kačer zvítězil i v singlu, když ve finále porazil domácího Dufka 3:1.

Účast sice byla velice skromná, ale na to se mayský kalendář ptát nebude. Filip už je zapsán jako okresní přeborník, což se žádnému novobydžovskému hráči ještě nikdy nepodařilo ! Přeborník poté odjel slavit do MAXu a jak tam probíhal jeho „konec světa“, to se asi jen tak nedozvíme … 🙂

RP 1 Salamandr HK – Nový Bydžov A 5 : 13

K poslednímu zápasu v tomto roce jsme zajížděli do Hradce na Salamandr.

Domácí nastoupili ve třech : Malý, Kváča, Pražák.

Hosté : Ornst,Jurička,Vízek,Vidra

Jelikož domácí nastoupili ve třech tak nám hodně usnadnili cestu ke třem bodům. Po polovině soutěže se naše mužstvo umístilo na prvním místě této soutěže a splňuje předpoklady favorita této soutěže. Další kola této soutěže příjdou na řadu až v polovině ledna a doufáme,že se nám povede jako doposud. Během vánočních svátků se určitě zúčastníme nějakých turnajů , abychom si zpříjemnili konec roku. Ovšem máme ještě jednu překážku a to je 21.12 2012. Snad to nějak zvládnem !?

RP 1 Nový Bydžov A – Sokol Chlumec C 18 : 0

V pátek 30.11.12 jsme na domácích stolech  přivítali v dalším utkání RP 1 hráče z Chlumce.

Naši v sestavě Ornst, Jurička,Vízek, Vidra

Hosté přijeli ve třech : Kycelt M , Havlín, Koníček

Díky všem fanouškům,kteří nás přišli podpořit.

K poslednímu zápasu v tomto roce zajíždí naše mužstvo 14.12. do Hradce na Salamandr.